Hlídáte si kyselost svého organismu?

Představte si Vaše tělo jako dokonalou bio-chemickou továrnu, která bezchybně funguje, neboť jí dodáváte přesně ty suroviny, které ke své bezporuchové funkci samozřejmě potřebuje. Proto Vaše tělo, bio-chemická továrna, dokonale funguje: Je zdravé, bez nemocí!

Podmínkou pro to, aby Vaše tělo bylo zdravé, je udržet v něm rovnováhu zásad a kyselin – tomuto stavu říkáme biochemické zdraví.

Prioritou našeho těla je udržet v krvi hodnotu pH lehce zásaditou, tj. v rozmezí 7,36 až 7,44. Pokud by hodnota pH krve klesla pod 7, zemřeli bychom. Pro zachování mírné zásaditosti krve naše tělo udělá vše. To znamená, že pokud mu nedodáváme dostatek zásad, tak je začne čerpat z vlastních zásob (vaziva, cévy, kosti, zuby, slinivka,…). Případné přebytky kyselin, které nedokáže vyloučit, uloží na místa nebo do orgánů, které si vyhlédne. A my to poznáme záhy, neboť nás začnou bolet klouby, objeví se celulitida, máme nadváhu, otékají nám končetiny,…

Kyseliny si naše tělo dokáže vytvářet samo. Ovšem zásady nikoliv. Ty musíme našemu tělu dodat! Jak? Stravou bohatou na zásady (najdete je třeba zde: http://www.realnavyziva.cz/), přírodními doplňky, dokonalým prožvýkáním stravy, správným dýcháním, vnitřním klidem a dostatečným pohybem. Držte se staré moudrosti: Chce to klid a zhluboka dýchat.

V této souvislosti je potřeba podotknout, že náš životně důležitý šotek – aminokyselina Homocystein, nedochází-li k jeho dokonalému zpracování v rámci našich buněk, je hlavním zakyselovadlem našeho organismu. Jeho dokonalé zpracování v rámci buněk vyžaduje dostatek vitamínů, minerálů, enzymů a stopových prvků v naší stravě či přírodních doplňcích, které tělu dodáváme.

Protože ve většině případů svému tělu dodáváme suroviny, které jsou více kyselinotvorné, jíme v chvatu, dýcháme povrchně, do podvědomí si ukládáme negativní emoce, moc se nehýbeme, tak se naše tělo dostává do stavu trvalého překyselení. To se podílí na vzniku všech dnešních tzv. civilizačních chorob. Tyto choroby zde nemíním vyjmenovávat, neboť je to téměř nekonečná řada nemocí a potíží, které nás sužují. A léky, kterými se tyto nemoci a potíže snažíme zahnat, nás opět zakyselují.

Je to nekonečný kolotoč, a může skončit až naší předčasnou smrtí.

Pojďme s tím něco udělat! Přihlaste se, a v naší poradně Vám na míru navrhneme, jak nastavit svůj život ve prospěch zdraví.

Volejte: 603 201 063