Jak se starat o náš mozek

Ten mozek, jehož jedinou  viditelnou částí jsou naše oči. Ten mozek, který je nejdokonalejší počítač na světě. Který sice váží jen zhruba 2 % naší tělesné hmotnosti, ale spotřebuje až 70 % výživných látek, které dodáváme svému tělu.

Ten mozek, který spotřebuje zhruba 15 % právě cirkulující krve.

Ten mozek, který je velmi citlivý na nedostatek kyslíku. Kdy již po 15 vteřinách bez kyslíku nastává bezvědomí a po 3 minutách bez kyslíku již nastupuje 1. nevratné poškození mozku. Ovšem ještě stále s možností částečného obnovení mozkových funkcí.

Ten mozek, který řídí a kontroluje veškeré tělesné funkce (činnost srdce, trávení, pohyb, řeč,….), ale i samotné myšlení, pocity či vnímání emocí.

Jde o nejpracovitější orgán v našem těle, který nespí ani v noci.

Činnost mozku trpí, jsou-li porušené metabolické procesy v buňkách zbytku těla. Toxické působení metabolitu (homocysteinu), který v těchto situacích vzniká, vyvolává  nejen špatnou náladu, ale také  deprese, stavy únavy, nebo dokonce Alzheimerovu chorobu. Mozek toto působení vlastními silami nedokáže překonat. Člověk mu musí pomoci prevencí.

Proto nechcete-li se dožít depresivních stavů, mozkové mrtvice, Alzheimerovy choroby, tak se objednejte do naší poradny. Volejte 603 201 096 nebo pište zstysova@seznam.cz