Kde se rodí převážná část nemocí?

To je tedy otázka, co?

Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč zrovna Vy máte třeba vysoký krevní tlak nebo zápasíte s cukrovkou? Proč zrovna Vás bolí klouby? A tak bych mohla pokračovat dál ve výčtu neduhů a nemocí, které trápí mnoho lidí.

Ale žijí mezi námi i takoví borci, kteří navzdory věku 80, 90, 100 let jsou stále aktivní jak fyzicky, tak mentálně. Jsou stále činorodí, pozitivně naladění, a těší se z každého nového dne.

Kde jsou tedy ty kořeny většiny nemocí – neduhů, které trápí spoustu lidí?

Nebudeme tu teď řešit stavy, kdy nás může ohrozit akutní infekce, sepse, zranění, nebo choroba, přímo vrozená či geneticky daná.

Už jsem Vám v minulosti napsala článek  o tom, jaký je náš organismus dokonalá biochemická továrna, jak je přírodou naprogramována, aby dokázala pracovat navzdory nejrůznějším vlivům, které na ni působí zvenčí. Tahle naše továrna každou vteřinu provádí miliardy úkonů s jediným cílem – přežít!

My se rodíme na tento svět ve velké většině jako dokonalé bytosti – a zdravé!

No a nemoc z tohoto pohledu na naši biochemickou fungující továrnu, je narušení tohoto vyrovnaného stavu – tedy stavu rovnováhy. Vlivem faktorů, které delší a někdy i dlouhou dobu působí na naši fungující biochemickou továrnu, dojde k jejímu vychýlení, lze použít i příměr „vykolejení“. No a ta naše továrna, i když je ochromena, tak dělá, co může, je to její boj o přežití!

A co děláme my? Máme svůj zajetý životní styl – zapojíme své každodenní stereotypy. Jíme rychle, co nám chutná (nečteme ta malá písmenka), pijeme, co nám chutná (nekoukáme čím je to slazené), blbě dýcháme, málo se hýbeme, málo spíme, stresuje nás kde co. Občas máme práci, která nás netěší, vztahy, které nefungují. A k tomu někdo navíc ještě kouří, dá si pár skleniček něčeho ostřejšího navíc. A přitom chceme, aby naše biochemická továrna dokonale pracovala. No a ten svůj kolotoč každý den roztáčíme. Rok, deset let, dvacet let, třicet let ……. A jak nám je?

Žádná nemoc, kterým dnes říkáme civilizační choroby, nevznikne tak, že večer jsme v plném zdraví a ráno už ji máme! Žádným lusknutím prstu civilizační chorobu nevyvoláme.

Pojďme si udělat souhrn: Náš organismus je po celý den pod vlivem jasných faktorů, těmi jsou: kvalita a délka spánku, množství přijatých bílkovin, tuků, cukrů, a jejich vzájemných poměrů, množství minerálů a vitamínů. S jídlem k tomu přidáme i něco chemikálií, herbicidů, pesticidů, konzervantů. Někdy i alkoholu, zplodin z kouření, těžkých kovů z ovzduší, výfukových plynů, chemie z domácnosti, z čistících prostředků. Vliv na nás má i elektromagnetické záření z telefonů, wifi. Málo se hýbeme a občas námi hýbou také negativní emoce.

Nepřijde Vám to trochu postavené na hlavu?

Jste strůjcem svého života?

Pokud ano, tak je cesta k nápravě rovnováhy vaší biochemické továrny našlápnutá. Ale bude to asi znamenat, že budete muset udělat revizi svého každodenního života. Změnou těch svých vyšlapaných cest, které vás dovedly až tam, kam jste nechtěli, můžete svůj osud změnit. Ale ta změna musí být trvalá (to nejsou žádné diety)!

Je to o změně životního stylu, nastavení pozitivních emocí – a o najití si svého PROČ?

Pokud chcete naladit svoji tělesnou rovnováhu (biochemickou rovnováhu), tak jsem tu pro Vás. Mohu být Vaším průvodcem. Ukážeme si, co se s Vaším organismem právě děje, co mu chybí, co přebývá, a co mu může pomoci k dosažení opravdové změny. Tím také k uzdravení.

Není to cesta jednoduchá, je občas i trnitá, občas je to i o hlubším sáhnutí do peněženek, ale hlavně je to o vytrvání, o změně návyků. Volba je jasná, chcete se změnit (na stav jsem zdravý/á) nebo raději volíte zemřít na něco (ve smyslu něco jiného než zemřít na stáří)?

Pokud chcete změnu: volejte +420603201096, pište: zstysova@seznam.cz