Proč Biochemické zdraví?

Naše tělo je úžasná chemická továrna, které ovládá zázračné samo uzdravovací procesy. Je tady ovšem očekávané ALE.

A je to tak, samo uzdravovací procesy mohou nastat jen tehdy, pokud naší úžasné chemické továrně, našemu tělu, dodáváme dnes a denně ty správné suroviny.

Je to stejné, jako když máte auto. Je-li na benzín, musíte mu kupovat benzín (nemůžete mu dát loknout nafty). Hlídáte, aby mělo dost oleje, kontrolujete mu baterii, protože pokud je baterie vybitá, tak nikam neodjedete. Prostě svému plechovému miláčkovi děláte pomyšlení, aby Vás vozil tak, jak si přejete.

Je otázka, jak se chováte sami k sobě? Také si děláte pomyšlení, abyste byli zdraví, a to až do kmetského věku, a to nejen na těle, ale i na duchu? Investujete do své vlastní úžasné chemické továrny (svého těla) více nebo méně než do svého plechového miláčka?

Žít svůj život bez všech těch nemocí, které nazýváme civilizační choroby. Žít plnohodnotný život až do té své cílové stanice, a pak v tichosti zemřít na stáří.

Dokážete si sami sebe představit v 80 (90, 100) letech? Že jste pořád plně soběstační, staráte se o svou zahrádku, cestujete, radujete se se svými pra – pra vnoučaty, plníte si své sny?

Statistiky říkají, že cca 15 % populace jsou ti šťastlivci, kteří ať jedí, co jedí, ať kouří, pijí alkohol, stejně mají šanci se dožít, při relativně dobrém zdraví, výrazně vyššího věku než ostatní smrtelníci.

Nám ostatním nezbývá, než pracovat na tom, abychom se stali těmi šťastlivci , kteří se třeba i v plném zdraví dožijí výrazně vyššího věku než ti, kteří se o své zdraví odmítají starat. Nebo než ti, kteří se spoléhají na naše zdravotnictví, které je za podpory zdravotních pojišťoven léčí, s menšími či většími doplatky, chemickými prostředky.

Biochemické zdraví je o tělesné a duševní rovnováze. Je dostupné těm, kteří se rozhodnou stát se manažery svého zdraví, kteří chápou, že jsou odpovědni za svůj život a že jejich zdraví je součástí jejich majetku.