Pohlídejme si homocystein

Homocystein je toxická aminokyselina, která byla objevena v r. 1932 a vyskytuje se v živých buňkách všech vyšších organismů, a byla nalezena také v rostlinných buňkách.

Bez homocysteinu nemůže buňka existovat, prostě by zanikla. Význam homocysteinu v buňce je zásadní, neboť má významný podíl na všech činnostech buňky. Pokud je organismus v rovnováze, je homocysteinu akorát a v rámci buňky se 100 % přeměňuje na využitelný materiál. Přispívá k prosperitě buněk a k jejich obnově. Bezporuchový chod buněk je spojený s bezezbytkovým využitím homocysteinu a je ukázkou udržování stálosti vnitřního prostředí. Tento stav nazýváme stavem „Biochemické zdraví“.

Tedy žádné nemoci, žádné alergie, žádné infarkty, žádné mrtvice, žádná Alzheimerova choroba.

Problémem naší doby však je, že za posledních 65 let se výrazně změnilo vše v našem životě, tedy i stravovací návyky.

Máme v naší stravě nedostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků. Přistupuje k tomu i nadbytek chemikálií, které jsou všude okolo nás a jsou i součástí naší denní stravy. A pak tu máme i všudy přítomný stres. A někteří z nás mají i málo pohybu.

To jsou všechno faktory, které způsobují nadbytek homocysteinu v buňkách. Buňka pak nespotřebovaný toxický homocystein vypudí do krve. Jakmile se v krvi nahromadí, dochází k narušení řady biochemických procesů a tím i k poškození tkáňových struktur a jejich funkcí. To už se poškození stává zjevným a dostává jméno některé z nemocí, které patří mezi tzv. civilizační choroby.

Tak vznikají onemocnění počínaje vysokým krevním tlakem, cukrovkou, infarktem a mozkovou příhodou, přes Alzheimerovou chorobu, deprese, nádory až po osteoporózu, a mezi nimi je řada dalších, které se do seznamu nevejdou.

Líbilo by se Vám být zdraví? Mít před sebou představu spokojeného, bezporuchového života až do vysokého věku v plné fyzické a mentální kondici?

Homocystein je nejlepší jednoduchý ukazatel, který Vám na startovní čáře ukáže, jak dlouho máte šanci žít,  nebo zda Vám hrozí smrt (předčasně) na některou z civilizačních chorob.

Dáme Vám do ruky itinerář, podle kterého pokud půjdete, tak Vaše životní cesta může být výrazně příjemnější, než jak se Vám na startovní čáře jevilo.

Přihlaste se do naší poradny, máme v rukách informace, které Vám mohou pomoci.

Volejte: 603 201 096